Informacje


Nazwa: Ekologia.pl

Telefon: 224989898

WWW: https://www.ekologia.pl

Adres: Kaliszówka 4

Kod pocztowy: 01-909

Miejscowość: Warszawa


Dodaj Opinie
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń (0 z 0 głosów)


Ekologia.pl - Czajka

Czajka to jeden z najbardziej charakterystycznych ptaków występujących w Polsce. Ten niewielki ptak drapieżny przypomina kształtem drozda i jest bardzo łatwy do rozpoznania dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi. Czajka ma długie, silne nogi i krótkie skrzydła, które są czarne z białymi bokami i brzegiem. Mały dziób o zaokrąglonym końcu jest czarny z brązowymi i żółtymi plamami. Jego ciało jest szerokie i płaskie, pokryte siwymi i brązowymi piórami.

Czajki są szeroko rozpowszechnione w całej Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W Polsce można je spotkać głównie w lasach liściastych i iglastych oraz na polach i łąkach. Niektóre czajki odwiedzają też miasta i przylegające do nich tereny. Czajka jest aktywna przez cały rok, a w okresie lęgowym zazwyczaj przybywa do Polski w kwietniu.

Czajka odżywia się głównie owadami, ale jej dieta obejmuje też inne małe zwierzęta, takie jak żaby, małe węże i larwy. Najczęściej poluje na swoje ofiary lecąc nisko nad powierzchnią terenu. Gdy nad nim przeleci, szybko i niesamowicie skutecznie schwytuje ofiarę.

Gniazda czajek są zbudowane z mchu, liścia i innych materiałów roślinnych na drzewach lub skałach. Samice składają od 3 do 5 jaj i wspólnie z samcem wykonują pracę inkubacyjną przez okres około trzech tygodni. Następnie czajkowate dzieci szybko wyrastają z jaj i po około trzech tygodniach opuszczają gniazdo.

Ogólnie rzecz biorąc, czajka to piękny ptak, który jest bardzo często widywany na polskich terenach. Jego charakterystyczne wygląd i żywotny charakter sprawiają, że jest on bardzo popularny wśród ornitologów. Jeśli masz szczęście, możesz nawet usłyszeć jego charakterystyczny krzyk - "cza-cza-cza"!


Dodano: 20-05-2023
s

PODLISKIE FIRMY


Solispharm Sp. z o. o.


http://aptekanamyslowska.pl/

TanieMilitaria.pl


https://www.taniemilitaria.pl/

Firma Usługowa „SASIN”


https://www.transportponadgabarytowy.com/

© 2023 - www.ztfiolki.pl.